2020-10-26
Konkurs Czujka na straży bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Kłecko

Przez ostatnie dwa tygodnie na gminnym fanpage pojawiały się posty związane z zachowaniem bezpieczeństwa w okresie grzewczym. Była to wspólna akcja Gminy Kłecko, OSP Kłecko, Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Gnieźnie oraz Komisariatu w Kłecku skierowana do mieszkańców naszej gminy.
Podsumowaniem akcji jest konkurs w formie krzyżówki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Zachęcamy do wzięcia udziały w konkursie.
Regulamin Konkursu >>
Krzyżówka do pobrania >>
Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna, która:
a) zamieszkuje na terenie gminy Kłecko;
b) w terminie trwania konkursu prawidłowo wypełni krzyżówkę, wskazaną w załączniku nr 1 niniejszego regulaminu;
c) złoży krzyżówkę konkursową:
– osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko,
– za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62-270 Kłecko z dopiskiem „Czujka czadu”
- w formie elektronicznej do siedziby Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko klecko@klecko.pl
Nagrodami w konkursie są:
a) czujka tlenku węgla;
b) upoważnienie do wzięcia udziału w lekcji prewencyjnej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie z siedzibą przy ul. B. Chrobrego 22, 62-200 Gniezno;
c) drobne upominki.
W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.
Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji.
Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest przypomnienie właścicielom i zarządcom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.
«
Wróć